15 darmowych aplikacji na Iphone, które prawnik powinien mieć

 

 

Mnogość informacji o Apple skłoniła mnie dziś do przyjrzenia się dwóm sztandarowym produktom z jabłkiem, których używam. Czy iPhone i iPad może być pomocny? Czy prawnik może znaleźć w tych urządzeniach coś, co będzie przydatne w jego pracy i po godzinach?

 

iPhone

 

Przyznam, często mam do tego telefonu ambiwalentne uczucia. Ma swoje humory, od czasu robi dowcipy uniemożliwiając rozmowę, ale niezaprzeczalną zaletą jest dostęp do tysięcy programów na AppStore. Dzięki wbudowanej w ten telefon właśnie tej aplikacji można zainstalować wiele ciekawych programów. Oto ich subiektywny opis i przetestowane działanie.

Mobile RSS oraz FeeddlerRSS to aplikacje pozwalające na czytanie kanałów RSS w telefonie. Dlaczego polecam dwa programy? Pierwszy z nich wydaje mi się szybszy i bardziej ?user friendly?. Ale zauważyłem, że na wielu stronach nei można za jego pomocą zostawiać komentarzy. Zatem pozostawiam waszemu wyborowi, który jest dla was przydatniejszy.

 

Dział social media

W mojej aktywnej działalności w mediach społecznościowych ważny jest stały dostęp do nowych informacji. Oprócz wymienionych wyżej programów do przeglądania kanałów RSS, na telefonie mam zainstalowane:

Wersję mobilną Twittera, Facebooka oraz Google+(oficjalne programy sygnowane przez te portale) oraz mobile LinkedIn i Foursquare

 

Dwa programy do śledzenia statystyk Google ze strony, którą właśnie przeglądasz: IDashboard (pokazuje uproszczone statystyki dotyczące danego dnia, tygodnia i miesiąca) oraz I Spy. Pierwszy z nich IDashboard mimo, że nie pokazuje wykresów do których zdążyło nas przyzwyczaić Google Analytisc, jest bardzo czytelnym i co ważne, szybkim programem służącym do podstawowej analizy danych pochodzących ze statystyk. Drugi ? I Spy, to bardziej rozbudowany program, ale też wolniejszy. Używanie go ma sens tylko i wyłącznie przy dostępie do Internetu przez Wifi.

Do przeglądania Internetu nie korzystam z wbudowanej przeglądarki Safari. O wiele bardziej cenię sobie przeglądarkę Atomic Web, która wygląda prawie jak stacjonarny Firefox czy Internet Explorer. Też zbudowana jest na zasadzie zakładek stron, co ułatwia przeskakiwanie pomiędzy oknami.

Oczywiście mam zainstalowaną aplikację ?Radca prawny? do przeglądania informacji z portalu www.e-kirp.pl.

Oprócz tego polecam Tłumacz Google  – program służący tłumaczeniom. Można nie tylko wpisywać słowa i zwroty potrzebne do tłumaczenia, ale również ? mówić. Niesamowite i oczywiście darmowe narzędzie.

Scanbizcards to narzędzie pozwalające za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego skanować wizytówki i zamieniać je na wpisy w książce adresowej telefonu. Bardzo pomocne narzędzie, oszczędza dużo czasu, jeśli musimy wpisywać dane kontaktowe do telefonu.

I na koniec dwa narzędzia może już nieprzydatne, ale jak znalazł na rok następny. Antymosquito i Mosquitaway to programy generujące dźwięki odstraszajże komary. Przetestowałem ? komary nie podlatywały.

 

Oczywiście wszystkie wymienione przeze mnie programy przetestowałem i zwyciężyły w swoich konkurencjach. Większość z nich jest darmowa. Wyjątek stanowi Atomic Web i Scanbizcards, ale ich cena w appstore jest niewielka. Polecam.

 

Czy używacie jakiś aplikacji, o których nie wspomniałem?

 

 

 

Comments are closed.