4 korzyści z Twittera

Jakie korzyści daje mikroblogowanie? Świetnie informuje o tym moja ulubiona strona do mikroblogowania.

1. Nie musisz pisać, aby uzyskiwać korzyść z mikroblogowania.

Zaletą serwisów do mikroblogowania jest to, że każdy prawnik może śledzić wypowiedzi innych, sam w nie nie będąc zaangażowanym. Nie pisząc ani jednego znaku, może uzyskiwać opinie i ciekawe wypowiedzi innych, będąc jedynie zapisanym na ciekawe listy, np. #prawnicy lub śledząc tylko to, co wyświetla się na ekranie. Na mojej tablicy wyświetliło się 34 wiadomości, z czego około 10 prowadziło linkami do ciekawych stron.

2. Serwis mikroblogowy łączy w czasie rzeczywistym.

Twitter i inne serwisy do mikroblogowania pozwalają na stały kontakt z klientami kancelarii i innymi prawnikami. Firmy prawnicze mogą korzystać z Twittera, aby szybko wymieniać informacje z osobami zainteresowanymi ich usługami, zbierać w czasie rzeczywistym opinie o działalności kancelarii i propozycje usprawnień, budować relacje z obecnymi i potencjalnymi klientami (budowanie obrazu eksperta), partnerami i osobami mającymi mniejszy lub większy wpływ na działalność kancelarii.

3. Ogólnoświatowa sieć mikroblogowania.

Blip jest czysto polskim serwisem, ale Twitter obejmuje swoim zasięgiem cały świat. Twitter posiada następujące wersje językowe: angielską, francuską, niemiecką, włoską, japońską i hiszpańską. Jest doskonałą platformą do nawiązywania i utrzymywania międzynarodowych kontaktów biznesowych. Strona kancelarii np. na Facebooku nie jest odpowiednim miejscem utrzymywania kontaktów z zagranicznymi partnerami. Twitter może być doskonałym miejscem do takiego rodzaju działalności. Krótkie, 140-znakowe komunikaty nie pozwalają zapomnieć o polskim partnerze, ale nie wymagają intensywnych działań ze strony zagranicznego kooperanta lub klienta.

4. Różne metody pisania.

Serwisy mikroblogowe nie muszą być tworzone tylko i wyłącznie przy biurku na laptopie. Moja przygoda z twittowaniem zaczęła się od wersji mobilnej – dzięki telefonowi komórkowemu zarejestrowałem się, zautoryzowałem i umieściłem kilka pierwszych twittów. Dopiero później skorzystałem z komputera, ale nadal telefon komórkowy jest podstawowym narzędziem pisania tych krótkich komunikatów. Oprócz aplikacji w telefonach możliwe jest także umieszczanie wiadomości za pomocą mmsów lub smsów, ale jak dla mnie wystarczy aplikacja. Spełnia swoje zadanie znakomicie.


 

Comments are closed.