93% dużych firm prawniczych planuje użycie blogów w swoich strategiach marketingowych

flickr.com/By publik16

Prawie wszystkie największe firmy prawnicze w USA planują użycie blogów w swoich strategiach marketingowych. Obok takich wyników nie można przejść obojętnie!

Amerykański LexisNexis udostępnił raport dotyczący korzystania z mediów społecznościowych w sektorze prawnym w USA.  Procent chętnych do wykorzystania blogów i LinkedIn w swoich działaniach bije na głowę inne inicjatywy związane z mediami społecznościowymi. Badane były   zarówno firmy  jednoosobowe, jak i firmy z dwustu największych firm prawniczych w Stanach Zdjednoczonych. 19,5% respondentów to firmy zatrudniające od 1 do 5 pracowników, ponad 12% to firmy zatrudniające od 21 do 50 ludzi, a 44% respondentów zatrudniało powyżej 100 pracowników. Oto wyniki sondażu:

  • 93% z nich planuje korzystać  z serwisów społecznościowych dla profesjonalistów (np. LinkedIn)
  • 83,1% – będzie blogowała
  • 74% – planuje uzycie Twittera
  • 57% – liczy na Facebooka i Google+
  • 49% – będzie używało Youtube, Vimeo
  • 33% – skupi się na Wikipedii lub Yahoo! Answers

 

Jak wynika z raportu, 83% wszystkich firm prawniczych planuje skorzystać z tej metody marketingowej, a jeszcze więcej, bo 88% firm zatrudniających do 5 pracowników planuje znaleźć swoje miejsce w social media.

Raport przynosi też ciekawe porównanie słów kluczowych wyszukiwanych w Google. Może być to nauka dla nas – Polaków, że potencjalni klienci myślą w sposób nie zawsze przewidziany przez prawników, wyszukując hasła w wyszukiwarce. W USA w 2011 r. było ponad 13 mln zapytań słowa „attorney”, 9,1 mln „lawyer” a tylko ponad 823 tysiące słowa „counsel”.

Na pytanie, kiedy planowane jest implementowanie mediów społecznościowych jako części strategii marketingowej firmy prawniczej, respondenci odpowiedzieli, że  81% z nich jest już gotowe do aktywności w social media. Tylko 5% z respondentów nie planuje aktywności w tym sektorze. Również ponad 80% z firm prawniczych w USA uważa, że aktywność w tej dziedzinie jest ważna w działalności marketingowej firmy. Tylko ok. 2% jest przeciwnego zdania.

Cóż, nie ma odwrotu od mediów społecznościowych jako części strategii marketingowej nawet najmniejszej kancelarii prawnej. Jeśli nie przekonały Cię moje poprzednie wpisy, może pochylisz się nad danymi zza oceanu. Te dane nie kłamią. W social media trzeba po prostu być. Ale jak tam działać? O tym możesz znaleźć kilka słów np. w moich poprzednich wpisach.

 

Comments are closed.