Blog Wierzbowski Eversheds

 

 

Ostatnio pojawił się nowy blog o PZP oraz PPP. Kontynuując tę tematykę, radca prawny, adwokat i każdy, kto interesuje się tą tematyką, powinien śledzić na bieżąco inny, o wiele starszy blog: http://eurozamowienia.pl/.

 

Dlaczego właśnie blog?

Jak przyznaje jeden z autorów,  Tomasz Zalewski, jest wiele powodów, dla których autorzy zdecydowali się na przygodę z blogowaniem.Wśród nich jest choćby chęć wyrażenia własnych poglądów na tematy związane z zamówieniami publicznymi w formie wolnej od skrępowania wynikającego z formatu artykułu w prasie.

Troje autorów, Michał Drozdowicz, Aleksandra Kunkiel-Kryńska oraz Tomasz Zalewski omawiają wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE i ich wpływ na wykładnię prawa zamówień publicznych w Polsce. Blog wystartował w maju i mam nadzieję, że będzie ważnym miejsce w polskiej sieci.

Dlaczego taka tematyka?

Dlaczego taka, a nie inna tematyka? Oddaję głos autorom:

Tomasz Zalewski: Zamówieniami publicznymi zajmujemy się profesjonalnie od wielu lat. Z doświadczenia wiemy, iż podczas realizacji dużych projektów regularnie pojawiają się wątpliwości, których rozwiązanie wymaga znajomości prawa europejskiego w zakresie zamówień publicznych. Brakowało nam miejsca, w którym ta tematyka byłaby rozwijana.

A co na to drugi z autorów – Michał Drozdowicz?

Poza tym, sam temat zamówień publicznych jest bardzo obszerny i chcąc uniknąć pisania o wszystkim, skupiliśmy się na jednym z wymiarów tej problematyki. Nie wykluczamy, że w miarę nabierania doświadczenia w pisaniu bloga, tematykę tę nieco zmodyfikujemy.

Dla mnie to ciekawe miejsce w sieci. W przeszłości interesowałem się tą tematyką z racji wykonywania innego zawodu i ten blog dla mnie przemawia. Z punktu widzenia merytorycznego to ciekawie, płynnie i zrozumiale napisana treść. Zastanowiłbym się jednak nad próbą zmiany koloru czcionki na czarny. Jest lepiej widoczna. Szara nie kontrastuje zbyt dobrze z tłem. I mam jeszcze kilka propozycji, ale może nie teraz o tym.

Wierzbowski Eversheds ma bloga. Dla mnie to wspaniała informacja. Dlaczego? Ponieważ jest to doskonały sposób, o czym wielokrotnie już pisałem i przytaczam te przykłady na konferencjach merytorycznych w których uczestniczę, do prowadzenia marketingu usług prawnych. Blog umożliwia obecnym i przyszłym klientom możliwość bliższego poznania prawników kancelarii, co zresztąpodkreśla jeden z autorów bloga.

Skąd brać temat?

A skąd prawnik powinien czerpać tematy? Odpowiada Michał Drozdowicz: artykuły na blogu są scenami ze scenariuszy napisanych praktyką prawa. Doświadczenia z pracy pomagają nam przede wszystkim wybrać tematy omawiane później na blogu. Samo przygotowanie wpisu uczy natomiast zwięzłości i klarowności wypowiedzi, a więc udoskonala warsztat, który później wykorzystujemy w praktyce.

Blog powinien do czegoś służyć. Mój służy dzieleniu się wiedzą i o tym też nie zapominają autorzy blogu www.eurozamowienia.pl.

Nasze materiały z jednej strony mają charakter edukacyjny – w sensie poszerzania wiedzy, z drugiej strony często postulujemy pewne działania, które mogą zaowocować zmianą pewnych praktyk w zamówieniach publicznych – mówi Tomasz Zalewski –  Chcemy włączyć się w proces wymiany doświadczeń z tego zakresu.

Blog narzędziem

Czy blog może być dobrym narzędziem marketingowym? Jak podkreśla Michał Drozdowicz,  blog jest w świecie prawników nową, lecz już samodzielną formą komunikacji. Nowoczesna firma prawnicza musi komunikować się w sposób perfekcyjny ze swoimi klientami.   Blog jest zarówno kanałem dzielenia się doświadczeniem, miejscem stawiania pytań oraz narzędziem do poprawiania skuteczności w pracy profesjonalnego prawnika.

Media społecznościowe są na pewno przyszłością marketingu usług prawniczych, a może inaczej, są przyszłościową drogą poszukiwania klientów. Popyt na usługi prawne od lat pozostaje na mniej więcej takim samym poziomie, natomiast podaż z roku na rok jest coraz większa.

Na koniec

Jak więc odnaleźć nowych klientów? Znając zasady panujące w mediach społecznościowych, można je umiejętnie wykorzystywać. Tu nie chodzi o to, jak zainstalować bloga, jak napisać pierwszy wpis lub co to jest Facebook.

To czasem proste i skuteczne ale nieznane szerszemu gronu sposoby pisania (jak, gdzie, kiedy), które pozwalają pisać trochę lepiej. Ostatnio uczyłem tego kilku prawników. Co ciekawe, po pierwszej półgodzinie nieufności, odkryli, że to naprawdę można wykorzystać. Ale przepraszam za dygresję.

Wracając do bloga www.eurozamowienia.pl. Dlaczego nie dziwi mnie, że ta kancelaria zdecydowała się na prowadzenie bloga? Cóż, mec. Wierzbowski był w kapitule nagrody „Innowacyjna Kancelaria”, organizowanej przez Krajową Radę Radców Prawnych, w której też miałem przyjemność być. Wiem z wielu rozmów, że jest otwarty na nowe wyzwania i nowe możliwości, a media społecznościowe takie nowe możliwości zapewniają. Naprawdę warto  zaglądać na tego bloga.

 

 

Comments are closed.