Dowiedz się, jak zwiększyć ruch na swojej stronie

fredcavazza/Flickr.com

Jak zwiększyć ruch na swojej stronie www i zapoznać ze swoją ofertą nowych potencjalnych klientów?

Nad odpowiedzą na to pytanie głowi się wielu radców i adwokatów przekonanych, że strona www i social media to przyszłość marketingu usług prawnych. To szeroki temat, nie mieszczący się w jednym blogowym wpisie. Ale dość ciekawy ostatnio wpis zamieścił Ryan Nelson, dyrektor operacyjny w LegalWebExperts właśnie na ten temat, powtarzając niektóre moje argumenty, które wykorzystuję w rozmowach z prawnikami. Warto je przytoczyć poniżej:

 

1. Generowanie ruchu za wszelką cenę.

Należy pamiętać, iż jeśli więcej ludzi przegląda witrynę, tym więcej osób będzie miało kontakt właśnie z ofertą danego radcy prawnego lub adwokata. Liczbę odwiedzających można zwiększyć przez szereg taktyk marketingowych, jak PPC (pay-per-click advertising), banery reklamowe lub search engine optimization (SEO) . Reklama jest zauważalna w krótkim okresie, natomiast działalność związana z SEO to długotrwałe, ale moim zdaniem ? bardziej skuteczne działanie poprawiające pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania. Połączenie tych dwóch taktyk może dać dość dobre rezultaty zarówno krótkoterminowe, jak i rozciągnięte w czasie.

2. Blogowanie to doskonały sposób, aby generować więcej ruchu.

Zarządzanie blogiem, zarówno w obrębie strony internetowej firmy lub umieszczonym na w oddzielnej witrynie (z linkami prowadzącymi do strony www kancelarii prawnej) mogą zwiększyć liczbę odwiedzających. Jak wspominałem w swoich poprzednich wpisach, blogowanie pomaga budować markę swoją i swojej kancelarii, co powoduje utrzymywanie klientów bardziej lojalnych i zainteresowanych działalnością kancelarii. Porady na temat bloga można znaleźć tutaj i tutaj.

3. Czego ludzie szukają w witrynie?

Należy KONIECZNIE stosować narzędzia analityczne dotyczące stron www, jak chociażby Google Analytics. Moim zdaniem to niezastąpione narzędzie zarówno dla samotnego blogowicza, jak i szefa dużej kancelarii prawnej. Google prawdę ci powie (czy aby na pewno? O tym już jeden z następnych wpisów). Źródła odwiedzin wskazują metody, z jakich korzystali odwiedzający stronę www (Odwiedziny z sieci wyszukiwania, ruch z witryn odsyłających, odwiedziny bezpośrednie), jakich używali słów kluczowych w wyszukiwarkach, linki z jakich stron zewnętrznych kierowały odwiedzających do naszej strony. To ważne informacje, które można wykorzystać w różnoraki sposób. Znajomość tych sposobów jest niewątpliwie atutem, ale o tym na razie sza.

4. Możliwość kontaktu z każdej strony.

Korzystanie z banerów i przycisków umożliwiających kontakt a autorem jest niewątpliwą metodą zmuszenia internatuty do działania (kontaktu, komentarza, zapytania).

 

5. Stopka

Możliwość komentarzy jest niezastapioną metodą zarówno pozycjonowania swojej strony w wyszukiwarkach, jak i sposobem na zapoznanie szerokiego grona odbiorców z mozliwością wizyty na naszej stronie. Pole umożliwiające wpisywanie adresu www strony musi być zawsze przez nas wypełniane. A jak spowodować wizytę innych internautów na naszej stronie? Ot chociażby zdaniem: Po więcej informacji zapraszam na mojego bloga www…..”?.

 

6. „Profesjonalne” zdjęcia.

Oprócz dobrego poziomu merytorycznego, należy tekst atrakcyjnie obrazować. Zdjęcia wykonywane aparatem w telefonie komórkowym wyglądają śmiesznie. Zdjęcia wakacyjne z piłką plażową, które przedstawiają autorów wpisów ? też muszą być usunięte. Profesjonalizm i dobry smak przede wszystkim. Zdjęcia wyglądające na profesjonalne powodują, iż odbiorca czuje się bardziej komfortowo i jest to sygnał, że autor- radca prawny i adwokat są godni zaufania i prowadzą profesjonalną kancelarię. Dobrze zaprojektowana strona przyciągają więcej odwiedzających, a to powoduje konwersję z widzów na klientów.

 

7. Akcje niestandardowe.

Aby zwiększyć ruch na swojej stronie, konieczne są akcje niestandardowe. Ale o nich dziś już nie będę pisał. Na razie ich opis i pomysły są  tylko w mojej prezentacji.

 

Korzyści z prowadzenia bloga są niezaprzeczalne.  Pisałem o nich w jednej z blogowych wiadomości, a w innej sugerowałem tematy. Jest jeszcze wiele metod, które pomagają zwiększyć rozpoznawalność strony prawnika – radcy prawnego i adwokata, ale o nich  będzie jeszcze możliwość rozmowy.

 

W ramach podsumowania

Ale szczerze trzeba powiedzieć: nakład sił zwraca się w długim okresie czasu. To praca organiczna – z wyliczeń prawników zza oceanu wynika, że aktywność w mediach społecznościowych daje rezultaty po około pół roku intensywnej pracy. Zatem zwiększony ruch na stronie, liczba nowych odwiedzających będzie się zwiększała powoli, ale długofalowo. nie oczekujmy błyskawicznych rezultatów – szczere, bolesne, ale prawdziwe.

Comments are closed.