Facebook i Nasza Klasa walczą o rynek

 

Tylko 500 000 użytkowników brakuje Facebookowi na przejęcie palmy pierwszeństwa w polskich mediach społecznościowych. Na razie największym portalem jest Nasza Klasa, ale Facebook będzie numerem 1.

Pamiętacie Państwo szał związany z Naszą Klasą? Był czas, kiedy większość z nas miała na NK swoje konto. Pomysł z szukaniem swoich znajomych z dawnych lat okazał się strzałem w dziesiątkę. Ale pomysł powoli się stał staroświecki. Czy Nasza Klasa straciła już swój impet, czy przespała moment? Zdania są podzielone, ale fakt jest niezaprzeczalny: Facebook jest bardziej atrakcyjny dla reklamodawców. By zareklamować się w NK, potrzeba min. 200 000 zł. Na Facebooku wystarczy 20 dolarów.

Ale NK.pl wychodzi z nową ofertą. Począwszy od września, wykupując kampanię reklamową w nk.pl, będzie można ją kierować do określonych przez siebie osób. Nk.pl będzie proponowała następujące zmienne: płeć, wiek, lokalizacja, wykształcenie, zawód, zainteresowania. Oferta obejmuje nie tylko stronę www ale również komunikator NKtalk oraz wersję mobilną serwisu.

A co na to Facebook? Też nie zasypia gruszek w popiele. Proponuje małym firmom, do których zaliczyłbym także małe kancelarie prawne, oprócz znanych dobrze fan pages, także ?opowieści? tzn. okienka po prawej stronie strony. Więcej na: https://www.facebook.com/business/sponsoredstories/

 

Comments are closed.