I znów nowy blog w sieci – IP w sieci

Prawnicy z kancelarii Wierzbowski Eversheds nie próżnują. Nie tak dawno pisałem o ich blogu www.eurozamowienia.pl, a tu już wystartował następny – www.ipwsieci.pl.

blog www.ipwsieci.pl to zwięzła i praktyczna informacja o  nowych technologiach oraz prawie własności intelektualnej i jego zastosowaniu w sieci. Jak piszą sami autorzy,

nazwę serwisu ?IP w sieci? można rozumieć na kilka sposobów. IP to Intellectual Property, ale też Internet Protocol. Sieć to potoczne określenie Internetu, ale też i systemu powiązań pomiędzy różnymi elementami tworzącymi nierzadko złożoną całość. A zatem będziemy pisać o Internecie, o własności intelektualnej, ale też i o innych zagadnieniach, które pozwolą stworzyć pełny obraz rzeczywistości biznesu w sieci. Będziemy starać się docierać tam, gdzie nie dociera prawo, będziemy pisać prosto i praktycznie o kwestiach przemilczanych przez naukowe publikacje. Wszystko z perspektywy naszego zawodu – perspektywy, którą znamy najlepiej.

A autorami są: Paweł Lipski, Magdalena Orzelska-Bratkowska, Przemysław Walasek oraz dobrze znany czytelnikom blogu www.eurozamowienia.pl – Tomasz Zalewski.

Czy radca prawny lub adwokat powinien zatem prowadzić bloga? Niech za odpowiedź posłużą słowa mec. Zalewskiego z Wierzbowski Eversheds: Wierzymy, że w długofalowej perspektywie będzie to narzędzie skuteczne, przynajmniej w dziedzinie budowania rozpoznawalności i renomy kancelarii.

Comments are closed.