Innowacyjna Kancelaria 2011 – rozstrzygnięcie konkursu KRRP

Wczoraj w Warszawie odbyły się główne uroczystości Dnia Radcy Prawnego – święta wszystkich radców. Minęło już 29 lat od czasu powstania tego samorządu zawodowego. Wiele się zmieniło od tamtego czasu. Zmienił się rynek, zmienili się też radcy prawni. Jest ich blisko 40 tysięcy – radców i aplikantów. Morze ludzi. Ale nie o tym chciałem napisać.  Otóż podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie „Innowacyjna Kancelaria 2011″.

Konkurs ?Innowacyjna Kancelaria? organizowany jest już po raz drugi przez Krajową Radę Radców Prawnych i ma na celu wyłonienie kancelarii prawnej wprowadzającej innowacyjne działania, produkty lub komunikację zewnętrzną. Kapituła Konkursowa w tym roku postanowiła przyznać 2 wyróżnienia oraz nagrodę główną. Muszę się przyznać, że byłem członkiem tej kapituły. Dyskusja między nami była zażarta. Do ostatniej chwili wahaliśmy się, komu przyznać nagrodę główną. Poziom był bardzo wyrównany. ale czuję niedosyt. W porównaniu z liczbą radców prawnych, zgłoszeń było stosunkowo mało. Zastanawiam się dlaczego: czy do radców prawnych nie dotarła informacja o konkursie, czy po prostu ich kancelarie nie są innowacyjne?

Wyróżnienia otrzymali:

CWW S. Cetera, M. Węgrzyn Wysocka i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatówza wprowadzenie zmian w dotychczasowym systemie zarządzania pracą, tj. wprowadzenie metody zarządzania projektami

 

Fortak i Karasiński Radcowie Prawni za wprowadzenie innowacyjnego Systemu Ocen Okresowych z systemem motywacyjnym. jako jednego z narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi.

 

Nagrodę główną i tytuł ?Innowacyjna Kancelaria 2011? otrzymała:

Kancelaria Radcowska Kubat i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu  za  stworzenie innowacyjnego systemu komunikacji z klientami  obsługiwanymi przez Kancelarię, a także między samymi pracownikami.  Służy temu zindywidualizowana, stworzona na potrzeby Kancelarii platforma komunikacyjna, będąca efektem połączenia doświadczeń pracowników Kancelarii w obsłudze klientów z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie komunikacji.

Aby szczególnie uświetnić Dzień Radcy Prawnego, samorząd radcowski postanowił wręczyć, po raz pierwszy w jego historii, nagrody w kategoriach:

  • Radca Prawny Roku. Nagrodę otrzymała pani Dorota Szubielska, za zasługi dla zawodu i samorządu radców prawnych
  • Dziennikarz Roku ? Nagrodę otrzymał Wojciech Tumidalski za rzetelne i bezstronne informowanie o zagadnieniach wymiaru sprawiedliwości w Polsce
  • Redakcja Roku 2011 ? Nagrodę otrzymał Miesięcznik Forbes za zaangażowanie w propagowanie profesjonalnej informacji o systemie prawnym w Polsce, za przedstawianie i tłumaczenie zjawisk zachodzących w świecie biznesu.
  • Produkt Roku 2011- Nagrodę otrzymało Wydawnictwo C.H. Beck za uruchomienie nowoczesnych i innowacyjnych kanałów komunikacyjnych
  • Organizacja pozarządowa Roku 2011 ? Stowarzyszenie Elsa Poland za wkład w edukację prawną studentów, rozwój powszechnej edukacji prawniczej, wspieranie poczucia odpowiedzialności społecznej wśród studentów prawa i młodych prawników

 

A uroczystość? Dla mnie na 5. Wreszcie nie było to 2 godziny „gadających głów”, ale spotkanie przeplatane wejściami koncertowymi Olgi Bończyk. Nie wiem, czy słuchaliście Państwo jej na żywo. Niesamowite! Porywa publiczność śpiewając bluesowo i jazzowo. Doskonała artystka. Polecam!

 

Comments are closed.