Jak dotrzeć do klienta kodem pocztowym?

radcy prawni, adwokaci, prawnicy i facebook
by By Sean MacEntee/Flickr

Nie tak dawno pisałem o tym, że Facebook i Nasza Klasa walczą o rynek. FB nadal jednak nie zasypuje grusze w popiele i uruchamia nową możliwość reklamy: dotarcie do użytkowników po kodach pocztowych.

Nowa możliwość pozwala na dotarcie do bardzo lokalnych klientów i otwiera przed radcami prawnymi i adwokatami niemożliwe dotąd do osiągnięcia możliwości. Wyobraźmy sobie sytuację, iż mieszkańcy jednej z kamienic walczą z dajmy na to, właścicielem tego budynku. Znając kod pocztowy, adwokat lub radca prawny za pomocą Facebooka  może skierować informację właśnie do tych osób. Nie jest to przecież propozycja zawarcia umowy z konkretnym klientem, a tylko informowanie o wykonywaniu zawodu radcy prawnego oraz działalności związanej z wykonywaniem tego zawodu. Czy może to być skuteczne? Moim zdaniem ?tak.

Dotychczas, jeśli chodzi o lokację, Facebook umożliwiał docieranie z reklamą do mieszkańców określonego kraju bądź miasta, można także było określić wiek obiorców. Nie pozwalało to jednak dobrze targetować przekazu. Dzięki kodom pocztowym można dotrzeć jeszcze skuteczniej do swoich odbiorców, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jest kilka lub kilkanaście kodów pocztowych.

Niestety obecnie ta opcja możliwa jest tylko dla adwokatów i innych przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, ale jestem przekonany, że niedługa taka możliwość będzie dostępna dla użytkowników polskiej wersji Facebooka. Sądzę, że walka o reklamodawców się znów zaostrzy, ale przecież to doskonała wiadomość i dla klientów.

Właśnie m.in. takie działania pozwalają dobrze prowadzić swoje działania na Facebooku. FB to nie tylko ściana i proste wpisy i suche linkowanie ? to ogrom możliwości, które są albo nieznane, albo nie doceniane. Drodzy radcy prawni i adwokaci ? przemyślcie swoje działania na tym portalu. Nie warto tracić energii na bezsensowne działania. Tutaj drzemie morze możliwości ? wystarczy je tylko poznać.

Comments are closed.