Musicie mieć profil w Google+!

Google+, najnowszy projekt najpopularniejszej wyszukiwarki świata, wchodzi w następną fazę. Czy wygra z Facebookiem? Odebranie palmy pierwszeństwa będzie trudne, ale? w Google+ prawnicy MUSZĄ się pojawić.

Zastanawiacie się państwo  – dlaczego? Zdaję sobie sprawę z tego, ze prowadzenie następnego profilu jest uciążliwe. Czasem również dla mnie. Na Facebooku istnieje ogromna społeczność, Google+ to nadal frajda dla pasjonatów social media. Ale Google+ ma coś, czego żadnemu z prawników nie da Facebook. Potrzymam Państwa trochę w niepewności. Dla niecierpliwych ? ostatni akapit.

Facebook na razie na stałe zadomowił się w świadomości internautów. Już do języka codziennego weszło powiedzenie ?lubię to?, a promocja produktów nie może obejść się bez tego portalu. Ale Google+ ma coś czego nie ma Facebook ? prostotę i logikę. Interfejs użytkownika jest jasny i intuicyjny, idealny dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z mediami społecznościowym. Czy Google+ może przydać się kancelarii prawnej? Tak. Oferuje bezpłatnie:

  • narzędzie czatowania (tak, wiem, że istnieje Skype, ale trzeba go zainstalować. Nie zawsze jest to możliwe na firmowych komputerach-Google+ dostarcza prawie doskonałe narzędzie do kancelaryjnych wideokonferencji).
  • Gmail (moim zdaniem doskonała usługa pocztowa)
  • Kalendarz (synchronizuje dane z telefonem komórkowym, przypomina o spotkaniach smsem lub mailem i wyskakującym okienkiem ? za darmo!)
  • Dokumenty Google (nie idealne, ale jednak sprawdzające się sytuacjach awaryjnych repetytorium plików tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych)
  • Google+ dla biznesu

 

Profile kancelarii prawnych w Google+

Christian Oestlien z Google powiedział ostanio, że

„Obecnie jesteśmy bardzo skoncentrowani na optymalizacji Google+ dla konsumentów, ale mamy świetny zespół inżynierów, który zapewni podobną jakość usług dla biznesu. Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy nadzieję, że uda nam się to stworzyć jeszcze w tym roku”.

 

Profile firmowe będą mogły testować wybrane firmy. Żeby być jedną z nich, należy wypełnić specjalny formularz i czekać na odpowiedź. Każdy ma szansę być jednym z wybrańców zaproszonych do testów. Strony kancelarii prawnych będą różniły się odrobinę od stron osobistych Google+, ale także od Fan Page?ów na Facebooku. Będzie można w nich umieszczać nie tylko fanów, ale także pracowników kancelarii prawnej. Będziemy chwalić się nie tylko liczbą wielbicieli, ale również zapleczem merytorycznym.

Nie warto na razie zakładać firmowego konta, ponieważ Google żąda prawdziwych danych rejestracyjnych. Wpisanie nazwy kancelarii zamiast imienia i nazwiska będzie skutkować skasowaniem takiego profilu. Ale radcy prawni powinni już tworzyć swoje profile. Dlaczego? O tym za chwilę?

 

Haczyk?

Czy jest w Google+ jakiś haczyk? Na pewno najnowszy projekt pomoże Google zbierać jeszcze więcej informacji o użytkownikach. Nie wietrzyłbym w tym spisku, ale dla reklam kontekstowych Google będzie to na pewno idealna platforma. Ale czy reklamy na Facebooku stanowią aż taką przeszkodę z korzystania z niego?

Wracając jeszcze do Kręgów Google+. Jest to doskonałe narzędzie to tworzenia oddzielnych treści dla pracowników kancelarii, jej klientów i zwykłych śledzących profil użytkowników. Jest to owiele łatwiejsze do obsługi narzędzie niż rozwiązania proponowane przez Facebook, ale i stronę www kancelarii prawnej czy radcy prawnego lub adwokata. Dobra treść celowana do poszczególnych grup odbiorców ? ideał marketingu. Sposób dotarcia zapewnia Google.

 

I ostatni akapit

I ostatni akapit ? niespodzianka. Nie wiem, czy Google robi to specjalnie czy przypadkowo, ale utworzenie profilu w Google+ powoduje pojawienie się tego profilu na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Sprawdzałem to od razu po utworzeniu profilu, kilka dni później i dziś. To niesamowita funkcjonalność. Czy chcecie Państwo być na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google? Twórzcie profile w Google+. A jak dostać zaproszenie, skoro Google+ testują tylko nieliczni? I na to mam sposób. Nie wiem, jak długo ten trick będzie działał. Muszę mieć adres email chętnego. Otrzyma ode mnie wiadomość z Google+, która pozwoli mu także się zarejestrować w tym serwisie. Ograniczeniem jest tylko to, że musi być to adres skrzynki Gmail. Jeśli macie Państwo ochotę na profil – proszę o adresy na mój adres: grzegorz.furgal w gmail.com lub informację w komentarzach.

Comments are closed.