Nowy blog o PZP

Społeczność blogujących prawników znów się powiększyła. Na początku września ruszył blog dotyczący Prawa Zamówień Publicznych – http://blogprawazamowienpublicznych.blogspot.com, poświęcony PZP oraz partnerstwu publiczno-prywatnemu, prowadzony przez dwójkę zapaleńców – Witolda Jarzyńskiego oraz Martę Kube.

Dlaczego rozpoczęli prowadzenie bloga? Jak przyznaje Witold Jarzyński

Przygodę z blogowaniem niektórzy z nas zaczęli już kilka lat temu. Blog pozwala nam wyrazić swoją opinię na każdy temat. Nikt nas nie ogranicza i to my decydujemy o czym i kiedy chcemy pisać. To chyba podstawowa zaleta bloga. Publikujemy również w prasie drukowanej, ale tam nigdy nie da się osiągnąć takiej swobody.

Według autorów, blog wypełnia białą plamę w polskiej prawniczej blogosferze. Do tej pory nie było bloga poświęconego tej tematyce. A że Witold i Marta dość mocno interesują się tą tematyką, pomysł na tematykę wpisów nasuwał się naturalnie.

Witold Jarzyński to aplikant radcowski, doktorant w katedrze prawa cywilnego UW. Ekspert Fundacji FOR i stały współpracownik magazynu Monitor Zamówień Publicznych. Współpracuje z Bankiem Światowym przy tworzeniu rankingu Doing Business. Jak sam przyznaje:

Wiedza praktyczna niezwykle pomaga. Dlatego na naszym blogu zajmujemy się nie tylko problemami teoretycznymi a także zagadnieniami praktycznymi, gdyż tych dwóch sfer nie sposób oddzielić. Blog dzięki temu jest też bardziej interesujący.

Autorzy są otwarci na współpracę. Jak sami deklarują, Blog Prawa Zamówień Publicznych gorąco zaprasza wszystkich prawników i praktyków zainteresowanych tematyką zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prywatnego do współpracy. Twórcy tego bloga zapraszają zarówno  nawiązania stałej współpracy, jak i doraźnego publikowania swoich opinii i analiz.

Co autorzy chcą osiągnąć poprzez stworzenie takiego miejsca? Chcą stworzyć miejsce, w którym ludzie interesujący się prawem zamówień publicznych i partnerstwem publiczno-prywatnym będą mogli znaleźć informację na temat rynku, zmian prawnych i interpretacji przepisów. Miejsce, w ktorym będą mogli wymieniać się wzajemnie poglądami.

Ze swojej strony trzymam mocno kciuki za powodzenie bloga http://blogprawazamowienpublicznych.blogspot.com.

Comments are closed.