Praca czeka na prawników

 

Praca dla radców prawnych i adwokatów, goldenline, networking - przyszłościowe narzędzie do rekrutacji
cc By bpsusf/Flickr.com

Mimo kilku ciekawych blogów w polskim Internecie dotyczących marketingu usług prawnych w mediach społecznościowych (ukłony m.in. w stronę Rafała Chmielewskiego), nadal duże grono radców prawnych i adwokatów nie jest przekonanych do obecności m.in. na GoldenLine lub innych profesjonalnych serwisach społecznościowych. To błąd! A jak każdego z państwa znajdzie lepsza praca lub nowy klient?

Teraźniejszość i przyszłość rekrutacji

– Kiedyś było tak, że wysyłało się CV i z firmy dzwonili mówiąc „zapraszam”. W tej chwili sytuacja jest utrudniona. Od dwóch lat mamy problemem z pracownikami, a raczej z ich brakiem. Pracodawcy najczęściej na każde stanowisko chcieliby specjalistę. Tymczasem pracownicy z najniższego nawet szczebla też są potrzebni – o nich też trudno ? mówi w ciekawym wywiadzie Daniel Demko, psycholog i zawodowy łowca głów w rozmowie na portalu wp.pl – Myślę, że za kilka lat jeszcze bardziej rozwinie się networking – pracownicy będą poszukiwani przez Internet. 

Miejsce na budowanie ?eksperckiego ja?

Dlaczego obecność w mediach społecznościowych jest taka ważna? Nie tylko dla znalezienia pracy, ale skoro  łowcy głów aktywnie przeczesują sieć na portalach społecznościowych, to czy nie jest to doskonałe miejsce na budowanie swojej ?marki? jako eksperta i znawcy tematu? Jak to robić? W wywiadzie doradza to head hunter:

 Warto, a przede wszystkim warto brać udział w dyskusjach w takich serwisach, warto nawiązywać znajomości. Pojawiła się Nasza Klasa i jest to dobry portal dla osób szukających znajomych. Natomiast pod względem biznesowym znacznie mniej. Pod tym względem cenniejsze są wyspecjalizowane serwisy społecznościowe.

 Czy Ci z Państwa, którzy mają wątpliwości nad aktywnością w mediach społecznościowych, mogą odpuścić? Oczywiście mogą. Ale czy warto rezygnować z takich szans i możliwości? Można, ale dlaczego swoją decyzją pozbawiać się niewątpliwych korzyści ? zarówno biznesowych jak i osobistych.

Przyszłość

Niech podsumowaniem będzie zdanie: Networking jest przyszłością jeśli chodzi o rekrutację. Zatem, zapraszam do klawiatury. Może przydadzą się niektóre porady umieszczone w tym blogu. Kiedyś musi być ten pierwszy klik w social media. Może to dziś?

 

Comments are closed.