Prawnicy w mediach społecznościowych – najważniejszy argument za

Czy prawnicy powinni być widoczni w Facebooku? Tak. Najważniejszy argument ?za? jest prosty. Tam są klienci kancelarii prawnych.

prawnicy, klienci, media społecznościowe - konieczność
statystyki Socialbakers są nieubłagane

Statystyki dotyczące portalu Facebook są bezlitosne dla niedowiarków. Według Socialbakers, grupą wiekową, która jest najszybciej zwiększającą się częścią użytkowników social media są Polacy w wieku 18-24 i 25-34 lata. To są przyszli potencjalni klienci. Czy można sobie pozwolić na ich zignorowanie? Jednym z istnienia Fan Page kancelarii prawnej na Facebooku jest generowanie potencjalnych klientów. Oczywiście nie liczy się jednak ilość ?fanów? na tym portalu, a ich jakość. Setki martwych dusz mogą być tylko i wyłącznie ?polepszaczem? samopoczucia osoby odpowiedzialnej za politykę social media w kancelarii prawnej. Media społecznościowe widziały już wiele przypadków stron mających setki osób ?lubiących? dany Fan Page, a mimo to ściana tego profilu była martwa. Oczywiście nie sugeruję, iż liczba fanów nie ma znaczenia, jednak istotą działań na FB jest przekonwertowanie fanów na klientów.

Jak jednak zdobyć wiernych fanów?

Niech profil na FB będzie miejscem, gdzie kancelarie prawne umieszczają informacje, dla których nie ma miejsca w innych kanałach komunikacyjnych, niech będzie miejscem, na którym można umieszczać krótkie filmy edukacyjne np. z portalu Youtube. Mogą to być materiały tworzone przez kancelarię prawną, ale również i inne materiały mogące zainteresować potencjalnych klientów. Niech będą to darmowe materiały do pobrania, jak chociażby e-booki tworzone przez pracowników kancelarii, ale mogą to być także informacje do innych przydatnych materiałów on-line, np. z organizacji pozarządowych lub Ministerstwa Sprawiedliwości.  A może pokusić się o stworzenie własnego prostego poradnika, umieszczając go na stronie kancelarii lub blogu? W ten sposób zwiększamy ruch na swoich innych stronach. A może pokusić się o stworzenie prostej aplikacji, która po ?polubieniu? profilu udostępni ten e-book? A może na stronie www warunkiem uzyskania tego poradnika będzie pozostawienie swojego adresu email? Doskonały sposób na zwiększenie bazy e-mail przy konieczności rozsyłania newslettera lub innych informacji kancelarii prawnej. A o czym pisać? Proponuję lekturę jednego z poprzednich wpisów – 13 porad o czym pisać na blogu. A jakie państwo stosują metody na pozyskanie potencjalnych klientów?

 

Comments are closed.