Radcowie prawni – darmowa aplikacja w Appstore

Portal „Radca Prawny Dziennik” (wiadomości ze świata radców prawnych) dostępny jest nie tylko pod adresem www.e-kirp.pl, ale również jako aplikacja na Iphone?a i Ipada. Tym samym takie rozwiązanie zaproponowane przez samorząd radców prawnych jest pierwszym w Europie i jednym z niewielu na świecie.

Szybki dostęp do informacji wymaga urządzeń, które podołają takiemu zapotrzebowaniu. Dziś nie powoduje zdziwienia korzystanie z poczty elektronicznej w telefonie, jednak nadal innowacją są aplikacje pozwalające korzystać z innych zasobów wiedzy. Jak szacują eksperci, w 2010 roku udział smart fonów w rynku wyniósł ok. 16 %, a w ciągu 2-3 lat udział może się zwiększyć nawet do 60%. Taki rozwój rynku nakazuje dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb, w tym także potrzeb czytelników portalu www.e-kirp.pl. Samorząd radców prawnych udostępnił właśnie bezpłatną aplikację na iphone?a oraz ipada http://mobile.e-kirp.pl.

Stworzona przez samorząd radców prawnych bezpłatna aplikacja jest pierwszą tego typu  w Europie ? podkreśla Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych – Dzięki niej za pomocą iPhone’a lub iPada umożliwiamy szybkie dotarcie do najnowszych informacji dotyczących samorządu radców prawnych. Wiem, że tego rodzaju aplikacja funkcjonuje tylko na rynku amerykańskim, natomiast w Europie jesteśmy pierwsi. Cieszy mnie fakt, że dzięki m.in. takim działaniom samorząd radców prawnych jest jednym z najbardziej innowacyjnych samorządów prawniczych w Europie.

Aplikacja dostępna bezpłatnie w AppStore umożliwia śledzenie najnowszych informacji dotyczących samorządu radców prawnych i innych tematów związanych z działaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce, w  dziale ?Moim zdaniem? udostępnia opinie ekspertów oraz artykuły z zakresu szeroko pojętego prawa przygotowane wyłącznie dla portalu www.e-kirp.pl, a w dziale ?Szkolenia? udostępniana jest informacja skierowana do radców prawnych podnoszących swoje umiejętności zawodowe.

Co ciekawe, Prezes Bobrowicz podkreślił, że w niedalekiej przyszłości planowane jest także udostępnienie aplikacji ?Radca Prawny Dziennik? na inne platformy mobilne funkcjonujące na polskim rynku.

 

Comments are closed.