Twoja strona www będzie 3 razy szybsza

Większość radców prawnych i adwokatów oferujących swoje usługi ma swoje strony www. Czy blogi i inne autorskie strony społecznościowe tworzone przez prawników mogą śmigać jeszcze bardziej? Czy mogą działać jeszcze szybciej bez żadnego nakładu pracy? Tak. Najnowszy darmowy produkt Google zapewnia, że wyświetli każdą stronę od 25% do blisko 60% szybciej.

Jak tego dokonać? Wystarczy wejść na stronę https://code.google.com/intl/pl-PL/speed/pss/ oraz wskazać DNS swojej strony www.  I to wszystko. Google w trybie rzeczywistym przeprogramuje kod strony WWW, stosując przy tym najlepsze praktyki optymalizacyjne i korzystając ze swoich serwerów. Brzmi nieprawdopodobnie? Być może, ale działa.

Oczywiście pojawia się pytanie, dlaczego Google oferując tak ciekawe narzędzie, nie chce nic w zamian. Być może w przyszłości będzie to usługa płatna, ale też Google istnieje dzięki Internetowi i szybkości, więc może jest to działanie pro publico bono, a firma zarobi na czymś innym? Może w przyszłości narzędzie będzie w dalszym ciągu bezpłatne, ale będą w jego ramach publikowane reklamy, tak jak np. w przypadku przeglądarki lub portalu Youtube? Należy pamiętać, że wiele stron, które przyspieszy ten produkt, już zawiera reklamy Google. Dzięki przyspieszeniu ładowania być może uda się coś więcej zarobić?

Pracownicy Google zapewniają na oficjalnym blogu, że użytkownik końcowy danej strony nie zauważy różnic, poza tym, że szybciej wyświetli się na ekranie.

Skoro jest darmowe, to dlaczego nie skorzystać?

Comments are closed.