Bobrowicz w social media

Prezes największego samorządu prawniczego w Polsce pisze profesjonalnego bloga. Maciej Bobrowicz rozpoczął aktywność w social media z ciekawym tematem: sposobem rozwiązania konfliktu. To ciąg dalszy modernizacji jego strony internetowej. Teraz została ona podzielona na jego aktywność mediacyjną i osobistą. Dużo zdjęć, filmów, informacji prasowych. To dobry pomysł, rzadko spotykany wśród prawników, a na pewno tak często nie aktualizowany 🙂

Ale wracając do bloga. Jak można przeczytać w jednym z pierwszych postów,

Ten blog skierowany jest  /w zasadzie  / do osób, które codziennie zawodowo stykają się z konfliktami – do prawników. To oni najczęściej decydują co i jak z konfliktem zrobić. To od ich decyzji zależy czy znowu dojdzie do nieszczęścia czy też zwyciężą umiejętności. To od nich tak wiele zależy.

Blog ma zachęcać i pokazywać efektywne sposoby  rozwiązywania konfliktów. Co na nim można znaleźć? Zarówno felietony, jak i też teksty, dzięki którym można sprawdzić chociażby „5 największych błędów, które popełniają prawnicy w negocjacjach„. Ciekawe.

Wiele czasu spędziłem na na rozmowach o mediach społecznościowych z Prezesem. Rozważaliśmy różne alternatywy, oglądaliśmy wiele przykładów ze świata działań prawniczego social media. Dlatego z przyjemnością informuję o powstaniu bloga blog.bobrowicz.pl .Dobrze się czyta. Zwłaszcza dzisiejszy post. Mocny.

„Mediator za 2 tysiące”

„Wszyscy, którzy choć trochę zajmują się mediacją wiedzą, że liczba mediacji w zasadzie się nie zwiększa. Raczej można powiedzieć, że po tylu latach to raczej katastrofa niż sukces!”

A więc wieszczymy katastrofę? To temat dla was. Przeczytajcie cały wpis pod tym adresem.

Jak widać na przykładzie tego bloga, aktywność w social media jest po prostu niezbędna. To tam są dzisiaj nasi odbiorcy i tam trzeba do nich docierać. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć i odpowiadać na wątpliwości prawników związane z mediami społecznościowymi.

 

Comments are closed.