Jak zrobić sobie logo?

Czy kancelaria prawna potrzebuje własnego logo? Czy nie wystarczy sama nazwa? W dzisiejszym, ?zobrazowanym? świecie już niestety same litery nie wystarczą. Logo stanowi integralną część strategii marketingowych od największych do najmniejszych kancelarii. Nawet obecność kancelarii prawnych w mediach społecznościowych powinna posiadać logo, ot choćby na firmowym blogu lub na FanPage Facebooka.

Logotyp kancelarii prawnej nie funkcjonuje w próżni. Funkcjonuje w tym samym środowisku, w którym funkcjonuje kancelaria radcy prawnego. Dlatego przed rozpoczęciem prac projektowych nad logotypem kancelarii prawnej, właściciel powinien jasno wiedzieć, kto będzie jego klientem. Dla osób młodych przemawiać będzie logotyp żywy, agresywny. Dla osób starszych wręcz przeciwnie. Będzie on musiał być konserwatywny i spokojny.

O logotypie piszę w najnowszym numerze „Radcy Prawnego”, który za kilka dni trafi do skrzynek pocztowych wszystkich radców prawnych w Polsce. Ale nie napisałem tam jednej rzeczy, o której piszę tutaj. Jak radca prawny może sobie poradzić, jeśli dopiero startuje z binesem i nie może sobie pozwolić na zatrudnienie profesjonalnego grafika?

Dla wielu osób wykonanie nawet prostego logotypu w programie graficznym jest udręką. Jest jednak proste rozwiązanie, które pozwala przygotować graficzny logotyp bez uruchamiania programów typu Photoshop i GIMP. Nazywa się ono Logotype Maker.

To bezpłatne narzędzie można znaleźć pod adresem http://www.logotypemaker.com/, a dla chętnych znajdzie się także aplikacja na Ipada i Iphone w Appstore. Może nie uda nam się zrobić w pełni profesjonalnego logotypu, ale możemy zrobić coś, co tanio i dobrze zrobi nam grafik. Najważniejsza jest przecież wizja.

 

Comments are closed.