Połowa Polaków najbardziej wierzy internetowi

56 proc. Polaków najbardziej wierzy informacjom publikowanym w internecie. Z kolei aż 60 proc. respondentów nie ufa informacjom z prasy i telewizji. Oto najlepszy powód, żeby radca prawny lub adwokat zaczął działać w siedzi. Jak? Najlepiej pisać bloga.

Badanie European Trusted Brands przeprowadzane co roku przez wydawnictwo Reader?s Digest sprawdza, w jakim stopniu Europejczycy darzą zaufaniem informacje pochodzące z mediów.Tegoroczna edycja wykazała, że Polacy najbardziej ufają informacjom z internetu. Aż 56 proc. nas wierzy informacjom pochodzącym właśnie z tego źródła, przy czym średnia europejska jest niższa i wynosi 45%.

Znacznie mniejszym zaufaniem Polacy darzą radio i telewizję. Nie ufa im ponad 60 proc. polskich respondentów. Niewielkim zaufaniem darzymy również prasę. Tylko 38 proc. ankietowanych Polaków sięgając po gazetę wierzy w publikowane w niej treści.

Co z tych danych wynika? To, że aktywność prawników chcących dotrzeć do swoich klientów powinna skupić się na mediach społecznościowych i aktywności w internecie (np. blog, udział w dyskusjach na forach internetowych). Aktywność w prasie jest ważna, ale  tylko i wyłącznie z uwagi na marketing wewnętrzny kancelarii prawnej lub marketing środowiskowy. Do klientów można najłatwiej i najtaniej dotrzeć przez internet.

Badanie European Trusted Brands przeprowadzane jest przez wydawnictwo Reader?s Digest od 2001 roku. W tym roku przeprowadzono je w 15 krajach, a wzięło w nim udział prawie 28 tysięcy respondentów.

Pełen raport można znaleźć tutaj

Comments are closed.