Prawnicy w social media są niewidzialni?

Prawnicy, radcy prawni, adwokaci - jak powinni pisać na blogu?
cc by Maria Reyes-McDavis' photos via Getty Images

Według najnowszego raportu Green Target, prawnicy nie piszą niczego w social media. Są raczej myśliwymi – zależy im na pozyskiwaniu informacji, a nie ich przekazywaniu. Nie wchodzą w interakcje z innymi użytkownikami social media.  Nie są też zapalonymi użytkownikami Facebooka. Czy to prawda?

Według raportu dotyczącego zaangażowania w nowe media prawników in-house, coraz więcej prawników dołącza do grona użytkowników  mediów społecznościowych. Ważnym wnioskiem płynącym z lektury tego opracowania jest informacja, iż to zjawisko jest efektem nie tyle coraz większej liczby młodych prawników, co rosnącej popularności mediów społecznościowych wśród prawników z kilkunasto- i kilkudziesięcioletnim stażem.

Dlaczego się zmienili?

Odpowiedź jest bardzo prosta: potrafili znaleźć w mediach społecznościowych istotne dla nich informacje, zarówno te przydatne w samej pracy, jak i przy jej poszukiwaniu. Korzystanie z nowych mediów deklaruje już 86% ankietowanych prawników. Ale w mediach społecznościowych są najwyraźniej myśliwymi: mało piszą, ale dużo czytają. A jak Ty drogi czytelniku, traktujesz media społecznościowe? Piszesz czy częściej czytasz?

A co z blogami?

Jeśli chodzi o blogi, zauważalny jest spadek liczby czytających je każdego dnia (z 27 do 17%). Ale z drugiej strony, w porównaniu do poprzedniego raportu, wzrosła liczba prawników czytających blogi przynajmniej raz w tygodniu (26%). A zatem tu uwaga do autorów blogów: nie liczy się ilość wpisów, ale ich zawartość merytoryczna.

A zatem, czy można nie doceniać mediów społecznościowych? Ale jak ich z głową używać, drodzy prawnicy?

Comments are closed.