Promocja na Facebooku

Facebook By owenwbrown/flickr.com

 

Prawnicy i Facebook, czy to możliwe połączenie? Coraz większa liczba radców prawnych oraz adwokatów decyduje się na obecność na największym portalu społecznościowym świata. Dlaczego? Może dlatego, że statystyczny użytkownik FB spędza na nim 40 minut dziennie? Może dlatego, że już ponad 800 mln osób jest na nim zarejestrowanych? Może dlatego, że w Polsce korzysta z niego blisko osiem i pół miliona osób, a przez ostatnie 3 miesiące zarejestrowało się 123 tysiące nowych użytkowników? Powodów jest wiele.

Zastanawiasz się, czy jako prawnik możesz promować się na FB i czy Twoja kancelaria może tam zaistnieć?

Odpowiedź jest łatwa. Tak, tak i tak. Reklamy nie są nachalne na tym portalu. Umieszczone są po prawej stronie ekranu głównego. Czy warto z nich skorzystać i jak to zrobić?

Gdzie są owe reklamy? Doskonale widać to na poniższym zrzucie ekranu:

 

 

 

 

 

Kampanie reklamowe można podzielić na nisko i wysoko-kosztowe. Mimo, iż temat wysoko kosztowych kampanii reklamowych na Facebooku to temat rzeka, skupię się tylko na modelu nisko-kosztowym. Dlaczego? Z prostego powodu. Nie sądzę, aby jakakolwiek kancelaria prawna, a tym bardziej adwokat lub radca prawny, zainwestowali kilkadziesiąt tysięcy zł w kampanię na tym portalu.

Jeśli chodzi kampanię nisko kosztową, mamy tak naprawdę jedną możliwość promowania siebie lub swojej kancelarii. Reklamy. Znajdują się one po prawej stronie ekranu głównego Facebooka. Warto zauważyć, że przy niektórych reklamach widnieje informacja, że znajomi także lubią te reklamowane strony.

Na Facebooku można reklamować tzw. Fan Page, czyli stronę marki. Marką może być zarówno fan page kancelarii prawnej, ale także samego radcy prawnego i adwokata. I teraz wisienka na torcie: reklamować można nie tylko samego Fan Page, ale także poszczególne wpisy na stronie. Ot, choćby przykład: nie tak dawno pisałem na blogu www.furgal.info o 20 pomysłach dotyczących wpisów na Twitterze. A tutaj przykład takiej reklamy:

Stworzenie reklamy dotyczącej Fan Page jest proste, na co zwrócić jednak uwagę tworząc reklamę związaną z konkretnym postem na Fan Page?

  • Zastanów się nad postem, który chcesz promować.

Czy jego tytuł będzie dobrze wyglądał na reklamie? Czy krótki tytuł przyciągnie uwagę osoby, która trafi na taką reklamę i czy zmusi ją do zalajkowania lub kliknięcia w reklamę?

  • Budżet.

Ile jesteś w stanie przeznaczyć na kampanię reklamową? Warto przemyśleć kwotę, jaką jest się w stanie przeznaczyć na zdobycie nowych fanów i być może, nowych klientów.

  • co warto bardziej promować?

Czy warto promować nazwę kancelarii prawnej czy może poszczególne wpisy na Facebooku? Dla różnych strategii obecności na tym portalu warto stosować różne metody proponowane przez FB. Służę radą!  Chcesz się ze mną skontaktować? Zapraszam tutaj.

Comments are closed.