Timeline na Facebooku

Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych, Mark Zuckerberg, twórca i właściciel Facebooka zaprezentował nowy wygląd stron firmowych, tzw. Fanpage, na Facebooku. Podniósł się lament, że użytkownicy nie zaakceptują nowego wyglądu stron firmowych i odejdą z tego portalu. A jak jest naprawdę i co to znaczy dla kancelarii prawnych i prawników profesjonalnie komunikujących się ze swoimi potencjalnymi i obecnymi klientami za pomocą tego portalu?

Firma doradcza Sotrender zanalizowała 130 największych firmowych Stron na Facebooku w Wielkiej Brytanii, w tym 5 tys postów. W swoim wpisie wskazała, że po przejściu na Timeline, na stronach firmowych nie zmienił się typ publikowanej treści, procent zaangażowanych użytkowników oraz średnia ilość klikniętych przycisków ?lubię to? oraz komentarzy.

Ale jednocześnie zmieniły się dwie rzeczy, wazne z punktu widzenia osób promujących swoją kancelarię na Facebooku:

Wpisy ?żyją? dłużej


Przed ?erą? timeline, użytkownicy dodawali pod wpisem 50% wszystkich komentarzy w mniej niż godzinę od opublikowania wpisu. Teraz taki sam procent komentarzy dodawany jest w ciągu pierwszych 150 minut (2,5 h), a 80% wszystkich komentarzy dodawanych jest w czasie 8,5 h od opublikowania.

Wniosek nasuwa się sam : wpis na Facebooku żyje dłużej i jest dłużej widoczny przez osoby lubiące daną stronę firmową.

by Sotrender

 

Większe zaangażowanie fanów

 

Wprowadzenie Timeline sprawiło, że posty na stronach firmowych mają większe o 13% zaangażowanie.  Uważam, że wprowadzenie Timeline było dobrym rozwiązaniem i z perspektywy czasu wydaje się ciekawsze graficznie niż stare wersje stron firmowych. Pamiętam jednak początkową ostrożność firm we wprowadzaniu tego rozwiązania. Ale jak wynika z badań, o których dziś piszę, warto było. Osoby śledzące dany profil są aktywniejsi.

by Sotrender

 

Timeline, o czym ten raport nie wspomina, ma jeszcze jedną zaletę. W „starym” systemie stron firmowych Facebooka wpisy użytkowników były widoczne chronologicznie. A zatem, jeśli firma przeżywała kryzys w social media i jej profil był przepełniony negatywnymi komentarzami, wszystko było na widoku na głównej stronie. Teraz się to zmieniło. W tej chwili wpisy użytkowników grupowane są w jednym z okien na Fanpage. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie z punktu widzenia marketingowego i łatwiej nad nim zapanować w czasie kryzysu. Ale o tym innym razem.

Comments are closed.