4 podpowiedzi do strony kanclearyjnej na Facebooku

W mailach pytacie państwo często, jak polepszyć swoją stronę kancelaryjną na Facebooku. Nie wdając się w dyskusje, czy warto czy nie warto mieć strony na FB (ja uważam, że nie zaszkodzi), napiszę dziś o kilku sposobach na poprawę efektywności tej strony.

1. Ważne jest zdjęcie w tle

Po zmianie wyglądu stron firmowych, w niebyt odeszło tzw. landing page, czyli strona, którą widziała osoba jeszcze nie lubiąca danej strony firmowej. Dziś najwazniejsze jest zdjęcie w tle. Przykładem jest strona www.facebook.com/smprawnik, a na zdjęciu w tle strzykawka usb z dowcipnym zdaniem oddającym charakter strony. Strony kancelaryjne też powoli wprowadzają zdjęcia w tle, ot choćby Kancelaria Trusiewicz Siwko czy Kancelaria prawna PragmatIQ.

 

2. O czym informować?

Co jest ważne na Facebooku? Oprócz informacji – zabawa. Kancelarie informują tylko na poważnie, tę tematykę każdy ma opanowaną. Ale może usłyszeliście ciekawego wokalistę na Youtube? Dlaczego nie podzielić się tym na kancelaryjnym Fan Page? Chris Botti zawsze się sprawdzi.  A może warto zacząć oglądać amerykański serial prawniczy „Suits” i z polskiej perspektywy wyjaśnić, czy taka praca prawników jest możliwa? Trafi to do młodych, a i starsi przeczytają z ciekawością. Jest wiele pomysłów na posty, ponieważ ważna jest…

 

3. Częstotliwość

Agencje działające na Facebooku na zlecenie firm przeznaczających duże kwoty na obecność w social media starają się umieszczać posty co 1-2 dni. Kancelarie prawne nie muszą aż tak często się pojawiać, ale warto umieszczać wpis przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Niestety część polskich kancelarii prawnych stworzyła profil na FB, umieściła posty na początku roku, aby pod koniec roku przestać aktualizować swoją stronę. A strona nadal jest widoczna. Jest taka kancelaria ze sławnym nazwiskiem w tytule, która rozpoczęła życie na FB w lutym 2011 roku, aby swoją aktywność zakończyć w grudniu tego samego roku. Strona nadal jest widoczna, ale jest martwa. Czy kancelaria także jest zahibernowana – pojawia się pytanie. A przecież jest sposób, aby taką stronę ukryć, nie likwidując jej. Szkoda, że nikt o tym nie pomyślał.

4.  Jakie posty przyciągają uwagę?

Jak wynika z mojego doświadczenia i rozmów z przedstawicielami największych agencji interaktywnych, największe „wzięcie” wśród użytkowników Facebooka mają zdjęcia i filmy. Obrazy o żywych kolorach  są szczególnie skuteczne.  Ale ważne są także pytania. Zadawanie pytań zachęca do reakcji i daje ludziom do zrozumienia, że ich opinie są ważne. Jeśli prosicie państwo o opinie lub przemyślenia, nie zapomnijcie skomentować także pod odpowiedziami waszych fanów, aby  widzieli, że czytacie ich posty.

 

A w następnym poście: czego nie robić na Facebooku

 

Comments are closed.