Hashtagi dla prawników

hashDługo czekaliście na następny wpis na tym blogu. Doszedłem do wniosku, że nie warto pisać 3-4 zdaniowych wpisów, żebyście tylko nabili mi ruch na stronie, nie dowiadując się czegoś nowego.Zatem zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu i stosowaniu tych wiadomości w praktyce.

Facebook kilka dni temu uruchomił oficjalnie nową funkcjonalność, tzw. hashtagi. Jak to zwykle bywa, poinformował o tym z wielką pompą. Jak ta nowa funkcjonalność może pomóc prawnikom?

Czym są hashtagi?

Hashtagi, to słowa poprzedzone znakiem „#”, np. #rozwód, #prawnicy. Początkowo funkcjonowały tylko na Twitterze, pełniąc podobną rolę do linków (były aktywne, tzn. można było na nie kliknąć), jednak w odróżnieniu od linków nie przenosiły do jednego tekstu, ale grupowały wszystkie teksty związane z tym aktywnym słowem kluczowym. Np, jeśli 7osób użyło wyrazu #prawnicy, to po kliknięciu w ten hashtag ukazywały się na raz wypowiedzi tych 7 osób.

Hashtagów zaczęto używać nie tylko w rozmowach o grach czy filmach, ale także chociażby w kampaniach politycznych. Na przykład w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej w USA sztab Baracka Obamy, który walczył o reelekcję, zainicjował na Twitterze kampanię #whatsRomneyhiding (co ukrywa Romney?), a Republikanie odpowiedzieli na to znakiem #whatsObamahiding.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę RadiumOne, korzystanie z hashtagów deklaruje 3/4 użytkowników mediów społecznościowych. Te „znaki drogowe internetu” dawno wyszły poza Twittera, obsługiwane są także choćby przez serwisy Pinterest i Instagram.

Jak stosować je w promowaniu kancelarii prawnej?

Ten sposób korzystania z Twittera rozprzestrzenił się tak bardzo, że również w innych portalach można było spotkać ten sposób wyrażania myśli. Obok tego nie mógł przejść spokojnie Facebook, który wreszcie uruchomił u siebie ten sposób komunikacji. Jak go wykorzystać?

Obecnie możliwe jest oznaczenie wpisu klikalnym hashtagiem, a po jego kliknięciu odsyłani jesteśmy do listy aktywności o tej tematyce. W niedalekiej przyszłości Facebook ma zamiar wprowadzić usprawnienia, polegające na publikacji rankingów popularności hashtagów.

Wprowadzenie tego rozwiązania przez Facebook otwiera nowe pole działania dla kancelarii prawnych obecnych w tym portalu społecznościowym. Już dziś dodając wpis na swojej stronie, można użyć słów: Interesuje cię #rozwód? Oto kilka porad na kancelaryjnym blogu”, itp. Pomysłowość w ich użyciu nie zna granic, ograniczeniem jest tylko kodeks etyczny. Ale o tym innym razem. A jak wy zamierzacie wykorzystać #hashtagi na Facebooku?

 

Comments are closed.