Po VI Forum Dyrektorów Działów Prawnych

W ostatni czwartek i piątek miałem przyjemność uczestniczyć w VI Forum Dyrektorów Działów Prawnych, podczas którego miałem przyjemność rozmawiać z publicznością na temat „Marketing i PR w dziale prawnym”

  • Branding zespołu prawnego – jak zbudować autorytet
  • Jak tworzyć swoją markę w firmie i na rynku
  • Obecność firmy i prawników w social media – na co zwrócić szczególną uwagę i czego unikać
  • Wystąpienia publiczne, reprezentowanie spółki w mediach i na spotkaniach zewnętrznych
  • Jak mówić w językach innych działów

Nie mnie oceniać, jak podobała się prezentacja, ale zgodnie z obietnicą złożoną publiczności, przedstawiam filmy, które pokazywałem w mojej prezentacji.

Na pierwszy ogień idzie prezentacja holenderskiego działu prawnego Halsten.

Dział prawny Halsten

 

Po mojej prezentacji, jeden z dyrektorów działu prawnego dużej kompanii obiecał, że podobną reklamę swojego działu stworzy. Trzymam kciuki i służę pomocą!

Drugim filmikiem był znany już „tatar wołowy Sokołów” i jego przygody z blogiem kulinarnym „Kocham gotować”. Jak wspominałem, nic w internecie nie ginie, a więc film, usunięty z kanału na Youtube „Kocham gotować”, bez problemu na YT można znaleźć

Sokołów

 

 

Na koniec, w czasie odpowiedzi na pytanie „Jak mówić językami innych działów”, wspomniałem o tym, aby mówić wyraźnie tak, aby inne działy zrozumiały. Aby nie brzmiało to tak, jak w pewnym maltańskim hotelu, do którego zawitał Włoch:

 

 

Cieszę się, że swoją prezentacją mogłem pokazać, jak w sposób innowacyjny, ale też prosty, można „robić marketing działu prawnego”. Mam jeszcze kilka pomysłów, ale one są tylko dla wybranych.

 

A już niedługo spotkamy się z niektórymi na następnej konferencji, tym razem będę opowiadał na temat: Aktywność w kanałach social media – jak prawnik powinien zabezpieczyć działania firmy i jej pracowników. Do zobaczenia!

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 


Comments are closed.