Czym ma być blog – Aleksandra Auleytner

Kontynuuję temat porad dotyczących mediów społecznościowych i obecności tam prawników. Dzisiaj goszczę Aleksandrę Auleytner, Partnera, Head of IP&TMT Practice, DZP.

Aleksandra Auleytner Partner, Head of IP&TMT Practice, DZP
Aleksandra Auleytner
Partner, Head of IP&TMT Practice, DZP

Zakładając bloga należy się zastanowić nad tym czym ma być ów blog – czy zbiorem prawniczych nowinek czy też biblioteką merytorycznych artykułów. Jedni uważają, iż najważniejsze jest częste zamieszczanie wpisów. Niestety jednak, w rezultacie, takie wpisy okazują się nieprzemyślane, lub są zaledwie powieleniem już istniejących treści z innych serwisów. W przepełnionym informacjami Internecie coraz większą wagę kładzie się na oryginalną treść.

Czytelnicy będą wchodzili w dyskusję z wyrażanymi przez nas poglądami, do czego należy zachęcać. Czytelnik zaangażowany jest najlepszym dowodem na to, że blog żyje i ma się dobrze. Pomóc w tym mogą powiązane z blogiem konta na serwisach społecznościowych takich jak Facebook oraz Linkedin.

Należy dbać o poziom merytoryczny publikowanych wpisów i unikać trywializmów.Należy unikać również treści o charakterze czysto marketingowym. Nie pozyskamy w ten sposób szerszego zainteresowania czytelników.

 

pozostałe porady znajdziesz tutaj:

adw. Agnieszka Swaczyna

r.pr. Adrian Goska

r.pr. Przemysław Kosiński

r.pr. Piotr Zamroch

r.pr. Sylwia Zaręba

Comments are closed.