Prawnicy i Twitter – Adrian Goska

Praktycy są zawsze w cenie. Pierwszym gościem była  adw. Agnieszka Swaczyna, a dzisiaj swoimi przemyśleniami dzieli sięr.pr. Adrian Goska.

goska(1)
r.pr. Adrian Goska

Z moich obserwacji wynika, iż prawnicy korzystający z Twittera dzielą się na tych, którzy traktują to narzędzie do komunikacji czysto służbowej tzn. komunikują w kwestiach tylko profesjonalnych, ciekawych wyrokach, odsyłają do blogów prawniczych stron www o tej tematyce oraz na tych traktujących Twittera bardziej prywatnie. Dzielą się wtedy nie tylko swoją wiedzą profesjonalną, ale i swoimi poglądami w kwestiach społecznych, komentują bieżące wydarzenia. Ten drugi wybór niesie za sobą konieczność zwrócenia dużej uwagi ze strony prawnika na to z kim polemizuje, jak to robi.  Doradzałbym unikania polemizowania z osobami o skrajnych poglądach, których i tak nie przekonamy do prezentowych poglądów, a dość łatwo możemy paść ofiarami dialogu, który zwykle kończy się argumentacją ad personam.
Raczej unikałbym dzielenia się fotoreportażami z rodzinnych wydarzeń a już wykluczone jest komunikowanie o sprawach klientów pozwalających na ich identyfikację, choć jest na Twitterze jeden bardzo znany polityk-prawnik, który uwielbia to czynić.
Twitter to bardzo użyteczne narzędzie pozwalające nie tylko na zaistnienie w społeczności ćwierkających, autopromocję, ale także na bezpośrednią komunikację nawet z Premierem, czy Prezydentem, choć często w ich imieniu ćwierkają asystenci. Przy korzystaniu z tego narzędzia warto pamiętać o podstawowych zasadach kultury, podziękowanie za dłuższą polemikę zawsze pozostawia dobre wrażenie niezależnie od efektów przekonywania.

r.pr. Adrian Goska

 

http://www.adriangoska.pl/

 

 

Comments are closed.