Sylwia Zaręba – ważna jest systematyczność

Oto dalsza część porad aktywnych użytkowników mediów społecznościowych. Dziś gościmy r. pr. Sylwię Zarębę.

r.pr. Sylwia Zaręba
r.pr. Sylwia Zaręba

W pisaniu bloga bardzo ważna jest systematyczność.  Decydując się na  taką obecność w sieci, trzeba zaplanować  w  kalendarzu czas na  napisanie choć  krótkiego artykułu minimum raz  w miesiącu.  Szczególnie w początkowym etapie tworzenia bloga ważna jest częstotliwość pisania.  Ja piszę artykuły  główne w weekendy, gdyż  z reguły tylko w tych dniach mam  więcej czasu.
Z pewnością pisać należy językiem zrozumiałym dla odbiorcy. Używanie trudnego języka prawniczego może zniechęcić do czytania wpisu.
Nie należy się nastawiać na  szybkie finansowe korzyści z bloga.  Blog może wpłynąć  pozytywnie na  wizerunek Kancelarii i zwiększyć  ilość klientów, jednak pisanie bloga tylko w tym celu może zniechęcić  wielu początkujących blogerów, gdyż z reguły dopiero po  kilku miesiącach udaje się przyciągnąć nowych klientów.
Trzeba dobrze wybrać tematykę bloga.  Najlepiej pisać  z tych dziedzin prawa, z  którymi autor ma do czynienia na co dzień.
Do promocji wpisów na blogu polecam wykorzystanie  mediów społecznościowych takich jak.  np.  Twitter i Facebook. Uważam jednak, że wpisy na tych portalach nie powinny ograniczać się tylko do reklamy wpisów na blogu.

 

pozostałe porady znajdziesz tutaj:

adw. Agnieszka Swaczyna

r.pr. Adrian Goska

r.pr. Przemysław Kosiński

r.pr. Piotr Zamroch

Comments are closed.