Zoom, MS Teams, Webex. Czy praca online ma sens?

Epidemia koronawirusa spowodowała zamieszanie na rynku usług prawnych. Radcy prawni i adwokaci z dnia na dzień utracili część swoich dochodów, ale również musieli przestawić się na pracę zdalną. Większość koleżanek i kolegów miała małe lub żadne doświadczenie z programami do wideokonferencji. A jest to niesamowita szansa. Dlaczego? O tym poniżej.

Przyzwyczailiśmy się do spotkań twarzą w twarz. Zebrań, narad, omawiania problemów kancelarii czy strategii zdobywania nowych klientów. Wszystko osobiście, za jednym stołem. Czy to nie strata czasu? Czasu na dojazd, dotarcie do miejsca zebrania. Z rozmów ze znajomymi radcami wynika, że tracą na to mnóstwo czasu. A gdyby zorganizować wszystkie te spotkania…online?

-Cooo? Online? No jak to tak. Przecież to się nie da zrobić – usłyszę.

-Naprawdę? – odpowiem. Zastanówmy się, jak pracują korporacje. Spotkania online to teraz codzienność. Jak pracuje samorząd adwokacki i radcowski? Adwokaci zorganizowali spotkanie członków NRA na Zoomie. Podobnie radcy – stosują programy do spotkań wideo. Da się? Da się. To też propozycja dla małych – kilkuosobowych kancelarii adwokackich i radcowskich. Zoom, MS Teams, Webex – to propozycje programów do spotkań na odległość. Chcesz spróbować? Polecam szkolenie z tych programów na http://zoomdlaprawnikow.syskonf.pl

Ale programy do wideokonferencji to nie tylko szansa na skrócenie czasu na zebrania wewnątrz kancelarii. To przede wszystkim szansa na znalezienie nowych i utrzymanie obecnych klientów. Dlaczego?

prowadzenie webinarów

Zarówno Zoom, jak i MS Teams i inne programy umożliwiają tanim kosztem zorganizowanie webinariów dla potencjalnych klientów.

  • Czy obsługujesz klienta instytucjonalnego? Zaproponuj mu szkolenie dla kadry zarządzającej z przepisów Tarcz 1,2,3.
  • Zwróć się do lokalnej izby gospodarczej. Zaproponuj przeprowadzenie webinaria dla jej członków.
  • Specjalizujesz się w prawie rodzinnym? Zorganizuj webinaria dla swoich klientów na interesujące ich tematy.

szkolenia online

Zoom, MS Teams czy Webex to doskonałe narzędzie do prowadzenia szkoleń online. Nie zaproponuję Ci tematów, jako że Ty najlepiej znasz swój biznes. Ale jeśli chciałbyś się poradzić, zapraszam do siebie na stronę https://www.gfpr.pl.

mediacje i negocjacje

Zoom, MS Teams czy Webex zapewniają wysoki poziom poufności, dlatego są doskonałym narzędziem do prowadzenia mediacji i negocjacji online. Niektóre z tych programów umożliwiają organizowanie w ramach jednego spotkania „pod spotkań” – pokojów, gdzie poszczególne strony nie widzą się i nie słyszą. Jest to odpowiednik oddzielnego pokoju konferencyjnego w mediacjach/negocjacjach przez internet. Programy zapewniają też ograniczanie dostępu, szyfrowanie połączenia, hasła dostępu i inne opcje, które stanowią prawie doskonały system dla mediatorów i negocjatorów.

Jeśli zastanawiasz się, jak użyć tych programów, pytaj, komentuj. Pomogę.

Comments are closed.