O autorze

 

Od dawna jestem zafascynowany nowymi mediami i ich roli we współczesnym świecie. W ramach hobby przeglądam setki stron www z nowymi rozwiązaniami dotyczącymi prawników i social media. Począwszy od polskich blogów firm PR, poprzez strony prawników z całego świata, książki dotyczące tej tematyki aż na informacjach American Bar Association skończywszy.

Ale podchodzę do informacji sceptycznie ? nie wszystko, co ma przedrostek e-, jest warte uwagi. Zdaję sobie sprawę, że przestrzeń Internetu jest miejscem, które prawnicy muszą zagospodarować.Mogą dzięki niemu zyskać wiele. Od utrzymywania wysokiego poziomu profesjonalizmu, poprzez nowe kontakty, a na zyskiwaniu klientów skończywszy.

A co z wartościami etycznymi? Czy odpowiadają wyzwaniu rzuconemu przez www? To ważne, ale trudne pytanie, na które szukam odpowiedzi.

Przed rozpoczęciem przygody z social media dla prawników, byłem odpowiedzialny za projekty medialne związane z projektami informatycznymi w ramach struktur państwowych, zajmowałem się tam e-zdrowiem, oraz zdrowiem bez ?e-?. Pracowałem w ministerstwie, instytucjach jemu podległych, byłem ekspertem w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Odpowiadałem za przygotowanie i wdrażanie strategii komunikacyjnej dotyczącej promocji programów profilaktycznych w NFZ, koordynowałem akcje ogólnopolskie i lokalne, ale zdarzało mi się być po drugiej stronie, kiedy to ja zadawałem pytania i oczekiwałem jasnych odpowiedzi. I ciągle ich poszukuję, teraz samemu sobie stawiając pytania.

Wiem, że odpowiednie wykorzystanie przez prawników metod marketingowych dostępnych w mediach społecznościowych może zapewnić wielu klientów, wspomóc działalność kancelarii jak i zbudować „markę” prawnika. To naprawdę można zrobić.

Zapraszam do kontaktu poprzez:

Twittera:   oraz e-mail