O czym jest ten blog?

Prawnicy i media społecznościowe – miłość od pierwszego wejrzenia czy małżeństwo z rozsądku?

Media społecznościowe szturmem wdarły się do świadomości Polaków. To już nie tylko proste czaty pomiędzy dwiema osobami, ale potężne portale grupujące miliony użytkowników z każdego zakątka naszego kraju. Czy prawnicy mogą pozostać obojętni na taką dużą grupę odbiorców, obecnych i potencjalnych klientów?  Czy mogą zrezygnować z budowania wśród nich świadomości marki kancelarii prawnej, wzmacniania potrzeb korzystania z pomocy prawnej? Czy eksperci, jakimi są prawnicy – mogą pozostać głusi na potrzeby tych osób? Czy komunikować się za pomocą Twittera, pisać posty na swoim własnym blogu, a może całą energię skupić na Facebooku lub nowym projekcie – Google+?

Na te pytania będę starał się ułatwić odpowiedź tym wszystkim prawnikom-profesjonalistom, którzy zastanawiają się nad możliwościami, jakie otwierają się przed kancelariami  wykorzystującymi media społecznościowe w swoich działaniach. Czy jest możliwe ich wykorzystanie w  działalności kancelarii? Jak mogą się przydać? Jak dzięki nim zostać ekspertem w danej dziedzinie prawa? Czy wszystkie działania w social media są etyczne? Jakie mogą być tych działań efekty?

Blog jest skierowany do wszystkich prawników zainteresowanych  możliwościami, jakie mogą dać media społecznościowe, a umieszczam w nim wyłącznie moje opinie, sądy, recenzje, strony i wiadomości –  ciekawe lub intrygujące – wyłącznie  z mojego punktu widzenia.

Proszę pamiętać, żadna część jak i całość wpisów zawartych w tym blogu  nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) bez mojej  zgody.

A zatem media i prawnicy – miłość od pierwszego wejrzenia czy małżeństwo z rozsądku? Dziś nie zdecydujemy, ale może choć rozpocznijmy z mediami społecznościowymi randkę?

Zapraszam do dyskusji i komentowania, zadawania pytań i stawiania wniosków. Wartością mediów społecznościowych nie są autorzy. Wartością tego bloga jest interakcja. Liczę na nią.

Zapraszam także do kontaktu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *